| Ciobanu_Valentin_Lucian_1998 a întrebat:

Am o Corsa C an 2001 motor 1.4 si recent i-am ars siguranta de la Bricheta si nu stiu care este aceasta. Am tot cautat pe net tabloul de sigurante dar nu gasesc nimic. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ia un multimetru, da-l pe "continuitate", si verifica pe rand, fiecare siguranta.
Sau mergi la un electrician auto, daca esti in ceata totala.
Daca nu stii unde e situat tabloul, din ce vad pe net, este sub capota, langa vasul de expansiune. Ai toate sigurantele la un loc, principalele si "astea mici".
https://i.ytimg.com/vi/DOJvJa_3YI4/maxresdefault.jpg
https://www.clubopel.com/......um_pic.php
Vezi siguranta 35, acolo e posibil sa fie legata bricheta, pe acelasi circuit cu trapa electrica (chiar daca nu ai).
Daca nu ai siguranta 35, atunci trebuie sa verifici pe rand toate sigurantele, ca ai tabloul diferit de cel standard.

| Ciobanu_Valentin_Lucian_1998 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu aveam siguranta 35 M-am uitat la ele si era una galbena de 20. Dar multumesc pentru ajutor

1 răspuns: