| FlorinAdrian0978 a întrebat:

Salut. Am o întrebare. Acum 1 an am venit cu masina tatălui meu din Spania. Din păcate el a pierdut talonul sau cartea masini nu știu exact ce este( Acolo scrie greutatea masini capacitatea motorului pe ce este motorina benzina etc) și nu știu dacă o mai pot înscrie. A trecut un an a expirat itp și asigurarea. Va rog cineva care a trecut prin aceasta situație să-mi spună dacă se mai poate face ceva?! Va mulțumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil a pierdut cartea de identitate a vehiculului (CIV).
Te duci la o unitate RAR si acolo iti poate intocmi o noua CIV.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa faca un duplicat la actele pierdute