| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Salut, am o mare problema cu un scuter de 49 in 2 timpi, nu se accelerează, prima oara aveam pe el un carborator de la alt scuter si daca il ajutam cu socul si strângeam șuruburile de aer și relantii la maxim mergea cat de cât, acum i-am luat carborator nou, nu se accelerează deloc, habar nu am ce are, sa fie semeringurile de la ambielaj sa tragă aer fals pe acolo? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Queensisjdne a răspuns:

Poate nu e reglat carburatorul, infileteaza suruburile de benzina si aer la maxim si deschidele 2 ture, daca vezi ca nu merge bine, mai da o jumate de tura la cel de aer