| ady3600 a întrebat:

Salut, am o masina cu numere de Germania cu toate taxele expirate, credeti ca as putea sa o dau in programul rabla? M-ar interesa mai multe informatii despre acest program

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu! Daca a fost de Germania si nu ai imatriculat-o aici nu o poti da la rabla, trebuie sa o imatriculezi in Romania, apoi o poti da la rabla dupa 6 luni, mai devreme nu poti! Poti sa incerci sa o vinzi pe bucati daca vrei sa scoti ceva pe ea, probabil mai mult decat la rabla!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti preda doar daca este inmatriculata in Romania si ai impozitul platit la zi. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Nu intra in program decat masinile care au fost sau sunt inscrise in Ro.