| elanul78 a întrebat:

Salut
am o masina volkswagen 1600 tl model anul 1966, veche clasa masinilor de epoca si nu stiu pretul ei de vanzare, spun asta pentru ca a venit un cumparator, nu a oferit un pret, si nu stiu cat sa-i cer, masina a circulat pana acum 4 ani in urma, este inmatriculata, sa mai deteriorat datorita timpului, stationarii, nu am mai circulat cu ea ca am alta masina. multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul masinilor vechi, zise de epoca, conteaza starea tehnica generala si originalitatea pieselor de pe ea. Asta face pretul.
Daca s-au facut adaptari, modificari sau schimbari ...nu va asteptati sa o vindeti decit la pret de rabla!
Totusi masina este una super. Poate gasiti un pasionat sa o puna pe roate!
http://www.bcgator.net/Reviews/MinichampsVW1600TLBlue.htm
Priviti ce masina a fost la vremea ei si cit de bine se potriveste chiar si acum...

9 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

O maşină în stare bună de funcţionare valorează peste 10. 000 euro, dacă nu îţi oferă cel puţin 2. 000 de euro nu se merită să o dai, prin programul rabla primeşti 3800 lei.
Eu în locul tău aş păstra maşina, cu o investiţie minimă poţi să scoţi o avere pe ea peste câţiva ani.

| perla a răspuns:

In Italia la expozitia de muzeu era una 70000 euro dar toata originala, fara schimbari in ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E masina de epoca incearca sa cauti impatimiti de astfel de masini nu te lua ca e programu rabla si alte prostii.
acum depinde si de starea masini dar o masina de epoca incepe de la 7000 si poate ajuna si pana la cateva sute de mii acum nu stiu intereseaza-te la alti impatimiti...

daca o duci la programu rabla esti chiar nebun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai da sunteti incredibili.Auzi tu la asta''Eu în locul tău aş păstra maşina, cu o investiţie minimă poţi să scoţi o avere pe ea peste câţiva ani." bah esti cu capu... o masina valoreaza cat valoreaza, dar nu o avere si nici nu valoreaza 70000 de E cat a zis romanul celalalt, offff doamne... Din seria romani care vand brosele bunici cu milioane de lei. Tine-o bai baiatule vreo 3000 de ani si poate o s-a o cloneze aia ca in jurasic parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna cunosc un englez care se ocupa cu dubite de acest gen iar daca arata bine iti poate oferi 2. 000 euro sau mai mult posibil mai putin in functie de masina si cheltuielile lui de reconditionare si transport daca vrei ma poti suna sa schimbam 2 vorbe mult noroc! 0727193343 ovidiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua.Am o astfel de masina, este din 1969.Am cumparat-o din Ploiesti in 2008, cu 2300 de euro.Era inmatriculata cu numere noi, VT la zi, si am venit la Cluj cu ea pe rotile ei.Repet,am dat 2300 euro pe ea.Si era inainte de criza.
Am desfacut-o pina la ultimul surub, am reconditionat-o, i-am facut tapiteria de pe tavan la comanda in Germania, am adunat doar piese originale, tot ce era cauciuc pe ea(chedere, garnituri) le-am schimbat cu unele noi...am bagat in ea putin peste 5000 de euro.
In afara de motor, la care nu s-a impus a se umbla, totul e reconditionat pe aceasta masina. E o bijuterie.
Insa sincer sa fiu, nu cred ca as lua pe ea, banii pe care i-am bagat in ea.Deocamdata.E insa o alta mincare de peste, ca NU VREAU SA O VIND.
Sincer, legat de a ta, din 1966, mai ales ca sta de 4 ani, eu zic sa te astepti la 1500 euro in cel mai bun caz.Incearca pe forumurile Volkswagen-istilor, poate dai de cineva doritor acolo.

Ideea ca ai o avere in mina, doar pentru ca detii o masina veche e total gresita. Iar chestia cu 10000 de euro e chiar o prostie.Parerea mea.

Daca te intereseaza foto cu a mea, foto asa cum am luat-o, din timpul restaurarii, si cu starea ei actuala, scrie-mi pe drsleepy71@yahoo.com

| PAF2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut.
Mai ai VOLKSWAGEN 1600? Ma intereseaza si pe mine sa achizitionez una. De unde ai luat piesele si unde ai facut reparatiile.
Poate intre timp ai hotarat sa o vinzi. Ai cumva niste poze cu masina? sau niste poze din timpul reparatiilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretu masini la suma asta se invarte 700-1000 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu