| Kreh_Andrei_1998 a întrebat:

Am o motocicleta Kavasaki ZZR600, nu a mai fost pornita de cateva luni si acum cand o accilerez mai tare merge motorul intrerupt si da multe rateuri pe toba, i-am schimbat benzina si tot la fel face, dar cand o accilerez in gol se accilereaza aproape in 15000 de ture pe minut, cand ajunge pe rosu de la 13000 in sus scoate flacri pe toba ( asta ii si normal) dar in mers merge in sucuri... oare de la ce sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

In primul rand schimba-i filtrul de aer, apoi cauta un atelier reparatii moto sa-ti curete carburatoarele si sa faca sincronizarea lor! https://www.youtube.com/watch?v=VYkWigoyHEs
Nu este o operatiune dificila dar presupune un anumit nivel de cunoastere a carburatoarelor si carburatiei motoarelor de pe motociclete! http://www.lincos.ro/......um-mg50504

1 răspuns:
| Kreh_Andrei_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Marea problema era ca avea o baterie de scuter, de 9 sau 10 A. Cand am pus una de 12A o mers ca noua