| Vlad1306 a întrebat:

Pot sa merg cu mobra pe drum public, daca motorul nu este pornit, adica pedalez, ca pe o bicicleta, va rog, ca nu stiu :/

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi daca esti in regula, respectiv ai, cel putin, permis de conducere de categoria AM, mobra este inscrisa la primaria localitatii de domiciliu, are ITP si tu ai asigurare RCA iar pentru unele drumuri publice si rovinieta valabila.
In caz contrar, daca nu ai permis si ai peste 14 ani, poti fi acuzat de conducere fara permis si/sau circulatia cu mobra neinscrisa iar pentru celelalte (lipsa ITP, RCA si rovinieta) poti fi amendat.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Vlad1306; cu mobra pe drum public... pedalez, ca pe o bicicleta"

imi pare că n-are pedale chestia aia de care zici. Ne-ai păcălit, așa-i?

| Vlad1306 explică (pentru sierra1):

Ba are pedale, ca este si pe pedale si pe motor

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad1306):

Poate ne trimiți o poză că netul zice că NU ARE!

https://www.google.com/......ps?/search

| Balalau95 a răspuns:

"mobra"?!?
mai exista asa ceva?!?
nu au ruginit TOATE?!?

| Vlad1306 explică (pentru Balalau95):

Vere, inainte de a deschide gura, documenteaza-te, si apoi ptoi deschide gura si sa comentezi ce vrei tu, dar da mai exista, si nu sunt ruginite

| Balalau95 a răspuns (pentru Vlad1306):

Tocmai m-am documentat
https://ro.wikipedia.org/wiki/Mobra
motobasina din anii 1970 deci probabil ca toate sunt ruginite
insa problema pe care am observat-o e ca NU ai spus mini, deci nu moped, o mobra normala NU AI CUM SA O PEDALEZI
si in orice caz, stiu mai multe despre mobra decat stii tu:

la munte si la mare, ceva tare intre picioare face pofta de mancare:
motocicleta mobra

| Vlad1306 explică (pentru Balalau95):

Poate ai tu mamaliga in slotul creierului, dar da este mobra, si o poti pedala

| Balalau95 a răspuns (pentru Vlad1306):

Te sfatuiesc sa te lasi de sportul asta, e prea mult pentru tine sa vezi sensul cuvintelor, ti-am scris foarte clar ca trebuia sa pui si "mini" ca sa fie pedalabila, dar tu tot crezi ca mobra simplu e pedalabila
cum spui tu, si ghici cine are mamaliga intre urechi