| AndreiTudose a întrebat:

Am o problema cu indicatorul de motorina si cel de temperatura a apei. In mers se misca cum vor ele, cel de temperatura cand sta la 90 si cand la 50. Iar cel de motorina nu stiu de ce dar cand pornesc masina si dupa o opresc si iar o pornesc dupa 5 minute de la oprire imi spune ca nu mai am motorina desi eu am. Daca merg 2, 3 km cu ea isi revine acul. Mi s-a mai intamplat sa se intample asta in mers. Sa alimentez si sa vad ca am jumate de rezervor dupa 1, 2 km sa ma trezesc pe rosu. Ce trebuie facut?

4 răspunsuri:
| paulmircea2000 a răspuns:

Salut,te sfătuiesc sa te duci la un service, sau daca nu da-i reset la calculatorul de bord, ce maşină ai?

| AndreiTudose explică (pentru paulmircea2000):

Seat Alhambra 2001 1.9 TDI.

| paulmircea2000 a răspuns (pentru AndreiTudose):

Incearca sa-i resetezi calculatorul de bord daca nu functioneaza du-te cu ea la service

| AndreiTudose explică (pentru paulmircea2000):

Cum se reseteaza? happy