| MariusCristianCMC a întrebat:

Salut, am o problema cu scuterul meu.
De cand i-a pus tatal meu benzina cu amestec desi scuterul avea baie pentru ulei separata nu mai merge cum mergea inainte.
Cand il pornesc si dau sa plec cu el are demaraj bun, dar pe la 20-30km/h nu se mai tureaza si creste in viteza foarte putin?
Am schimbat benzina dar tot asa face, oare care sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| Burcica_Nicu_1982 a răspuns:

Curăță carburatorul si verifica si bujia sa nu fie depuneri pe ea

| MariusCristianCMC explică (pentru Burcica_Nicu_1982):

I-am schimbat bujia acum o saptamana
dar carburatorul s-ar putea sa fie de vina deoarece parea foarte prafuit si ruginit cred ca o sa-l schimb

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MariusCristianCMC explică:

Am 19 ani
Daca nu ai fi putut sa ma ajuti cu problema mea nu era nevoie sa ma jignesti mai ales ca tu mai mult de 15 ani nu ai copil retardat