| Pardau_Cristian_1992 a întrebat:

Am o problema cu un scuter aprilia sr 50, carburatie,racire pe apa, model 2000.Problema e ca nu porneste.Mentionez ca nu am baterie si il pornesc la pedala.

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Atunci poate nu are compresie si trebuie segmentat.

4 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Mai mult ca sigur carburatorul infundat

| viotedy a răspuns:

Si care-i problema?

| viotedy a răspuns:

Scuze,n-am observat ca nu porneste.Nu-i problema ca-l pornesti la pedala, e chiar mai bine.Scoate-i bujia si pune-i cu seringa putina benzina-2-3 ml-daca porneste, verifica daca are benzina in filtru si in carburator-desfaci un pic surubul de jos si curge benzina daca are.

| Pardau_Cristian_1992 explică (pentru viotedy):

Fac asta tot timpul, carburatorul a fost curatat si filtrul de asemenea.

| viotedy a răspuns (pentru Pardau_Cristian_1992):

Atunci poate nu are compresie si trebuie segmentat.