| florin926481f a întrebat:

Salut, am o problema la motocoasa, nu a mai fost folosita de 1 saptamana, lasata cu benzina in rezervor, problema e ca daca o inclin pe partea cu esapamentul iese destul de multa benzina pe esapament.Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar trebui scoase bujiile, curatate ori schimbate, si verificata scanteia + alimentarea.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din rezervor nu are cum sa ajunga in esapament, decat cand motorul e pornit, si merge foarte prost.
In esapament se aduna apa, de obicei.

| florin926481f explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am incercat sa o pornesc si nu a pornit...dar benzina tot curge

| florin926481f explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dupa mai multe incercari a pornit, urmeaza totusi sa verific bujiile maine dimineata.Ms de raspunsuri

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru florin926481f):

Ar trebui scoase bujiile, curatate ori schimbate, si verificata scanteia + alimentarea.