| M4RK a întrebat:

Am o problema la scuter de vreo 2 zile imi batea ceva la roata acolo se auzea zgomotul iar ieri cand a trebuit sa merg undeva cu el mi-a franat dintr-o data apoi nu mai mergea in fata si am dat un pic in spate iar apoi pana am ajuns acasa dupa aia s-a blocat cu totul si nu se mai misca roata.Precisez scuterul este FirstBike Express.

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

laughing) un tovaras a cazut ti-a intrat in gaurile alea de la disc pietricele sau bucata din placuta(ce s-a ros din placuta)

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ti s-a spart placuta de frana. Trebuie inlocuita.

| M4RK explică:

Am gasit la roata intr-o gaura ceva bucatele de metal de marimea unei pietricele erau mai multe si mici si mai mari.

| KaPy2 a răspuns (pentru M4RK):

laughing) un tovaras a cazut ti-a intrat in gaurile alea de la disc pietricele sau bucata din placuta(ce s-a ros din placuta)

| KaPy2 a răspuns:

Schimbati placutele de frana, nu mai sunt bune cele vechi.

| M4RK explică (pentru KaPy2):

Poate sa fie problema si de la frana ca nu imi prindea deloc doar ceea de pe fata.