| educhoo123 a întrebat:

Salut,
Am o Skoda Fabia Elegance 1, 4 MPI 16V 75 CP din 2001, imatriculata, arata foarte bine (interior, exterior) chiar impecabil pot sa zic. Si vreau sa o vand. Eu nu prea merg prin parcuri auto. Stie cineva cam la ce pret ar trece?

9 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Acuma totul depinde cand a fost inmatriculat, si cum.dar si de orasul in care te afli! Eu sunt din Cluj si aicea de ex o Fabia ca si a ta fara AC si Geamuri ii maxim 2000euro! Dar daca are AC si geamuri electrice atuncea poti sa iei pana in 2300-2400euro! Astea ar fi preturile! Depinde totul de zona! In zona Salajului mai mult de 2000nu primesti pe ea! Tg-Mures cam 2400euro! Sibiu 2300e! Succes! Si sa fi multumit de cat primesti!

| educhoo123 explică (pentru BassHunter13):

Are AC si geamuri electrice, dupa cum ziceam e full-option (Incalzire in scaune, trapa electrica etc.) Sunt din Salaj happy `

| educhoo123 explică (pentru educhoo123):

A fost inmatriculata acum 16 luni, si nu am recuperat taxa, nici nu am insistat sa bag dosarule pentru a recupera`o.

| drhotzu a răspuns:

2300 euro este un pret realist de tranzactionare (prentru ca sunt foarte multi care cer 2500-2600 dar nu se vand)... asta pentru ca mai trebuie platita si taxa de inmatriculare, care este de cel putin 400-500 euro.

| Predator30 a răspuns:

Salut,ai uitat sa specifici cati km are, poate pot eu sa te ajut...

| educhoo123 explică (pentru Predator30):

Intr-adevar, am uitat!
125.000 km

| Predator30 a răspuns (pentru educhoo123):

Eu zic sa incerci pentru inceput un pret de 3000 de euro si usor sa scazi, acum depinde si ce clienti o sa ai dar eu sincer ti-o estimez undeva la 2600 de euro..Numai bine
O zi buna!

| Radamel a răspuns:

Intri 2500-300 de euro ai vinde-o, daca arata si bine si merge bine, fara probleme majore iti garantez 3000. Bafta!

| AlexFTW3 a răspuns:

Uita-te pe site-uri de vanzare auto si uitate daca nu mergi in parcuri.