| daniel_3204 a întrebat:

Salut, am pus la un Passat din 2008 becuri cu led la pozitii si cand le aprind stau cateva secunde aprinse, dupa care se sting...si la bord arata ca am un bec ars dar nu e niciunul ars.ce sa i fac sa mearga pozitile? ( daca i pun becuri normale merg)

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai cumparat becuri cu LED simple, si nu le recunoaste computerul, de aia le stinge, si te anunta ca ai bec ars, pentru ca ledurile simple nu consuma la fel de mult ca si cele clasice, cu filament, iar computerul nu le "simte".
Cauta becuri SMD sau LED, care sa aiba asa zisul "anulator de eroare", si consuma cei 5W necesari pentru ca computerul sa nu citeasca becul ca fiind ars.

| Olivers a răspuns:

Schimba siguranta pune una mai mare si ai sa vezi ca nici martoru din bord nu o sa iti mai arate ca ai un bec ars si siguranta o sa faca fata becurilor