| Cristian9502 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am permis de categoria B, sunt in scoala pentru categoria C+E si am permisul suspendat pe o luna, am avut un "accident" foarte minor in care nu au rezultat victime sau daune minore ale autovehiculelor, ma intelesesem cu respectivul pe care l-am atins ca e ok si sa ne vedem de drum si el a fost dupa la accidente usoare sa-l declare, ceea ce eu nu am facut si evident ca am ramas fara permis o luna de zile. Acum ceea ce ma intereseaza este daca pot da traseul pentru C cu dovada de 15 zile, politistul de la accidente usoare mi-a spus ca pot da, si vreau sa fiu 200% sigur ca pot, ma puteti ajuta cu o informatie? Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dovada, cu drept de circulatie, tine locul permisului de conducere, asa ca poti sustine examinarea cu dovada, daca este in termen de valabilitate.
Mai invata legislatia rutiera, trebuia sa stii ca daca n-ai incheiat o intelegere cu respectivul atunci trebuia sa anunti ciocnirea.

| DataSoft a răspuns:

Daca politistul a spus ca Da..atunci asa este, in mare parte. poti intreba un alt politist.