| andrei131cp a întrebat:

Salut, nu stiu daca aceasta este categoria corecta dar am zis sa intreb aici. Mi s-a suspendat permisul pe 90 de zile din cauza vitezei, iar eu am sala la categoria c peste cateva zile, am dovada de circulatie pe 15 zile, pot da sala cu dovada de permis chiar daca nu am permisul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca dovada este in perioada de valabilitate atunci poti sustine proba teoretica pentru categoria C, nu exista o interdictie legala.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa amani acest examen, odata ce nu mai ai permis valabil de circulatie, fiind suspendat.
Dovada de circulatie este pentru alta categorie, iar permisul este suspendat.