| Florin_Manea_1997 a întrebat:

Am un golf 4 si mi s-a rupt cureaua de la accesorii. Am mers cu ea rupta 10 km pana la mecanic fara servo, alternator etc. Mi.a pus curea noua dar cand am plecat de la mecanic mi s-a aprins un "bec" "check". Stiti de ce mi s-a aprins si daca o sa se stinga?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu nu stiu cum e Golful dar am patit exact acelasi lucru la un Logan si s-a aprins instantaneu becul rosu de la alternator. Dupa inlocuirea fuliei de pe alternator, ca asta era defecta, s-a stins si becul. E ciudat ca nu ti s-a aprins nimic in bord cand ti-a sarit cureaua dar s-a aprins dupa ce ai inlocuit-o. Pune-o pe tester si vezi ce spune.

| 2P a răspuns:

Daca e o problema pe undeva de unul singur nu se va stinge pana nu e remediata problema. Cel mai bine du-te si pune-o pe tester, e 50 lei si-ti spune exact unde e buba!