| Anghel_Dragos_1997 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, azi pe la ora 15:35 coboram o panta in localitate si aveam viteza de 60-62 si in fata era un logan mcv cu radar presupun care nu m-a oprit,mai in fata mai era un logan de politie care astepta probabil sa opreasca dar nu m-a oprit.
Ajung in centrul orasul si stau acolo o ora si ma indrept catre masina,in parcare era un mcv cu radar parcat care a plecat din parcarea respectiva odata ce am ajuns acolo,dar nu m-au intrebat nimic, nu m-au bagat in seama.
Sa imi fac griji ca voi primi amenda prin posta sau ceva?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai usor cu atat paranoia, daca era sa te opreasca te opreau atunci sa stii ca nu esti atat de important incat sa te caute prin tot orasul

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu, ești doar paranoic. Nu ar trebui să îti fie frică de milițieni.

| Anghel_Dragos_1997 explică (pentru ExprimareLibera):

Nu e vorba ca mi-e frica ca am mai avut controale pe traseu dar ma gandesc ca pentru o gafa micuta sa se faca ai dracu si sa imi dea amenda

| Romaniamafia a răspuns:

Nu primesti nimic. Daca te opreau iti spuneau ce ai facut si eventual iti luai amenda.

| RedBull69 a răspuns:

Am primit o amenda ca am circulat cu 130 in oras mi-au dat amenda binenteles si i-am dat eu ceva sa nu imi ia permisul treaba e amenda ca amenda dar eu nu platito de nu stiu cati ani si nu s-a intamplat nimic

| suntserios a răspuns (pentru RedBull69):

Http://www.tpu.ro/......-nu-fumez/

mai intai fa 18 ani, ia ti permisul si pe urma zi povesti cu zmei spagari si neplatitori de amenda

| RedBull69 a răspuns:

Prietenul meu acest anunt i-am dat si lui contul meu si il folosim uitate si tu mai atent