| Ungureanu_Stefan_1994 a întrebat:

Salut, ieri, pe 14 Iunie am fost declarat admis la proba practica auto. Intrebarea mea este, pot merge maine, pe 16 la Suceava (unde am dat traseul) sa intreb de o dovada? Se mai elibereaza dovezi? Intreb deoarece se tot spune ca da, ori ca nu.

5 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Nu ai ce cauta la politie, cum abereaza Agartha, trebuie sa mergi la DRPCIV Suceava, care este o institutie separata si care nu se subordoneaza politiei, ci prefecturii.

| RxTx a răspuns:

Meegi la drpciv
Mergi la militie acolo unde ai dat tu.sala
Acolo unde ai dar dosarul
Unde ti-a facut poza exact acolo mergi

| UserRo10 a răspuns:

Nu se mai elibereaza dovada. Asteapta sa vina carnetul. Conform Tavi Pertea poti conduce linistit, dar poti lua amenda pentru ca nu ai actele la tine

| king5151 a răspuns:

Eu am prieteni care au luat traseul acum cateva sapt si au luat dovada

| BabaOarba a răspuns:

Eu zic sa suni inainte sa te duci pana acolo.

Anul acesta la Bucuresti nu se mai elibereaza dovezi, trebuie sa primesti carnetul prin posta, in maxim 2 saptamani. La Suceava nu stiu cum o fi.