| Username55 a întrebat:

Pe data de 14 mai am sustinut proba practica a examenului auto ( categoria B ), in urma acesteia fiind declarat《admis》.
Intrebarea mea este : Ar fi trebuit sa mai merg la vreo institutie (de ex : Registrul auto ) pentru a primi permisul de conducere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa mergi nicaieri, cu atat mai putin la RAR (acesta n-are nici o treaba cu permisul de conducere), Serviciul de permise trebuia sa ti-l fi trimis prin posta pana acum, avand in vedere ca au trecut 3 saptamani si, de regula, se trimit in cca 2 saptamani.
Te poti interesa la Serviciul de permise unde ai sustinut examinarea, chiar si telefonic si sa afli de ce intarzie.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Stai cu ochii pe poștaș (cutie poștală) - vine permisul prin poșta. Totuși întârzierea de 2 săptămâni e cam mare.

| mudokins78 a răspuns:

Posta livreaza permisele de conducere!
Succes!

| EusebiuPWN a răspuns:

Din ce stiu de la prieteni, il primesti prin posta, nu cred ca ai nimic de facut. Nu strica o intrebare la instructorul cu care ai facut, nu cred ca l-ar deranja.

| bogo93 a răspuns:

Incearca si la serviciul Prioripost din orașul tau, eu de acolo l-am ridicat dupa 5 zile.

| Username55 explică (pentru bogo93):

Eu sunt domiciliat in mediul rural, deci nu stiu daca trebuie sa merg acolo...