| Trandafir_Yonutz_1994 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare la care nu-i pot gasi raspunsul niciunde,parca ar fi cine stie ce intrebare,am cumparat o masina cu nr rosii adusa din Germania de la cineva din alt judet,si am si fiscalul lui,doar ca este expirat,vreau sa stiu unde trebuie acest fiscal mai exact: DIRECTIA TAXE SI IMPOZITE,ANAF CAND MERG SA CALCULEZ TAXA SAU LA POLITIE CAND MERG SA DEPUN DOSARUL DE INMATRICULARE, VA ROGG vreau un raspuns exact! funda+ vot promit, multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie la inmatriculare, respectiv la Serviciul de permise si inmatriculari din judetul tau.

| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de certificatul fiscal la inmatricularea masinii, din cate stiu nu are importanta daca e expirat, gasesti aici tot de ce ai nevoie la inmatricularea unei masini http://www.servicii-inmatriculare.ro/acte-necesare-inmatriculare-auto/.