| disnepchanel a întrebat:

Am un opel corsa c 2002 si i-am rupt putin oglinda exterioara stanga. vreau sa stiu cum o demonez fara sa o rup de tot si cum o montez pe cealalta noua

4 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

De la "maneta"de reglare a oglinzi iese un capac de plastic(acela cu difuzorul din partea de sus a portierei)usor cu o surubelnita dreapta, dupa ca ai niste surubele de unde se desprinde oglinda. http://www.youtube.com/watch?v=1-Abo-0S-OY (minutul 1:10)Tu ai treaba doar cu ce ti-am spus eu.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa desfaci tapiteria interioara de la usa.

| einenebun23 a răspuns:

Pai du-te cu ea la un service decat sa faci ceva si sa o rupi ii dai 3 lei la un angajat si ti-o da jos una doua.

| darrio2007 a răspuns (pentru einenebun23):

Cu 3 lei nu isi face nici freza in oglinda ta.