| danielsier a întrebat:

Salut, am si eu o problema! Detin un Bmw 320d, din 2000, 136cp.
Nu stiu care poate fi problema, dar nu trage decat dupa 2500/3000 rotatii, si parca nu are cuplul ala semnificativ de diesel. Nu scoate fum negru deloc! Scoate foarte, foarte putin fum dar nici nu se vede, insa are un miros ciudat, parca e ulei ars sau habar n-am. Ma poate ajuta si pe mine cineva? sad

3 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Vezi sa n-ai vreun furtun de la turbo crapat, pierde aer si implicit forta

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Sper să nu fie vreo problemă la motor. Cel mai bine ar fi să mergi la un service să o vadă un mecanic!

| DjIulyanB a răspuns:

Turbina... intra tarziu. Poate fi din cauza egr'ului.