| Stefan_Ionut_Stefan_1981 a întrebat:

Salut, am si eu un logan 2008 1.4 mpi cu gpl, mi s-a oprit motorul in mers si nu mai porneste.
Am verificat pompa benzina, funcționează, duce benzina la rampă de injectoare și când dau la automat masina capătă o trepidatie.
Ce problema poate avea? Mentionez, nu porneste împinsă sau cu spray.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Culbutorii cand i-ai reglat ultima oara? Pe gaz trebuie reglati la 30.000 km parcursi, pe benzina la 60.000. Inteleg ca acea trepidatie e o tentativa de pornire. Ar mai putea fi si bujii uzate + benzina veche dar faptul ca s-a oprit in mers, deci pe GPL, ma duce cu gandul in primul rand la culbutori. Aia ar trebui reglati in primul rand pe urma verificat restul. Faptul ca masina incearca sa porneasca ma face sa cred ca senzorul de pe volanta e OK.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Poate s-a rupt cureaua de distributie sau a sarit de la punct.