| Florineeeel a întrebat:

Salut am si eu un scuter Daelim S five de are vreo 2 saptamani de curand am fost la un peco sa bag benzina a mers ce a mers scuteru dupa la 2 zile incepe sa mearga ingatuit se opreste motoru instant ce poate sa aiba eu ma gandesc apa in benzina? straight face mersi big grin

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Inchidei aerul de la carburator sa vezi cum ewinking mai dai drumu, acum e frig mai trebuie inchis, dimineata la mine cand il pornesc ast 2 min sa se incalzeasca motoru si dupa plec ca moare motoru si sa umblu de 5 la scuter mai bine il las sa se incalzeasca big grin, funda?

9 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

E benzina proasta sau ai gunoaie in carburator, am patit-o si eu, dupa ce s-a oprit motoru a mai pornit? compresie ai la peda cand dai la ea?

| Florineeeel explică (pentru KaPy2):

Da porneste scuteru porneste da cand e sa ies pe strada moare motoru sau merge ingatuit.

| Florineeeel explică (pentru KaPy2):

Inca n-am facut carboratoru big grin orkm funda mersi big grin

| KaPy2 a răspuns (pentru Florineeeel):

Dar ce avea scuteru de iti murea cand il accelerai?

| Florineeeel explică (pentru KaPy2):

Acum am alta prmb laughing)se ineaka bujia in prostie o tin la foc jum de mino bag se ineaka iar laughingsa iau alta?

| KaPy2 a răspuns (pentru Florineeeel):

Scoatei bujia dai la peda sa arunce benzina de acolo si pune-i una noua

| Florineeeel explică (pentru KaPy2):

Lasa si mie id tau big grin

| KaPy2 a răspuns (pentru Florineeeel):

Repede_catalin

| KaPy2 a răspuns (pentru Florineeeel):

Inchidei aerul de la carburator sa vezi cum ewinking mai dai drumu, acum e frig mai trebuie inchis, dimineata la mine cand il pornesc ast 2 min sa se incalzeasca motoru si dupa plec ca moare motoru si sa umblu de 5 la scuter mai bine il las sa se incalzeasca big grin, funda?

| WPP a răspuns:

Salut, apa in benzina apare de regula iarna cand sunt temperaturile scazute si in rezervoarele benzinariilor se face condens (au obligatia sa o elimine). Referitor la simptome, ma gandesc ca cel mai indicat ar fi sa cureti instalatia de alimentare (cu ocazia asta vei vedea si daca benzina bagata contine apa). Bafta!