| Mario15 a întrebat:

Salut, am si eu urmatoare intrebare: la masinile inmatriculate pe Bulgaria trebuie facuta si RCA romanesc sau ceva de genul? Ca stiu ca trebuie facut RCA-ul in Bulgaria, dar vreau sa stiu daca in caz de ceva, RCA-ul asta bulgaresc deconteaza ceva in Romania.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce bine ar fi sa trebuiasca sa faci RCA si in Romania dar din pacate nu trebuie, si de aia tuturor ne e sila de masinile de Bg pentru ca mai vezi bani de la asigurarile lor pastele cailor

| Mario15 explică (pentru suntserios):

Eu le-am urat toata viata laughing dar cu taxa asta jepcara... trebuie sa facem si compromisuri

2 răspunsuri:
| eva79 a răspuns:

Buna seara, pentru masinile inmatriculate in Bulgaria trebuie facuta o asigurare rca de Bulgaria.Un site de specialitate este www.rcabulgaria.eu