| Dirjoanca_Georgiana_1992 a întrebat:

Am o intrebare : eram si citeam o carte si deodata s-a stins televizorul si acum nu se aprinde nici de la telecomanda si nici de la buton dar se aude ca un ticait de ceas undeva inautru televizorului.Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Scoate-l din priza si apoi baga-l din nou. S-a intamplat ca un soc electric i-a afectat circuitele si daca mai merge, ai noroc. Poti da in judecata compania de transport a elctricitatii sau poti cumpara un UPS daca socurile sunt frecvente, pentru a proteja electronicele importante din casa + frigider.

1 răspuns: