| Robert131 a întrebat:

Salut! Am un aixam 500, masina de 16 ani. Urmeaza sa ii schimb filtrele si uleiul pentru ca nu am vrut sa le schimb pana sa iau permisul. Credeti ca dupa ce le voi schimba, masina va accelera putin mai bine? Tin sa mentionez ca vechiul proprietar nu le-a schimbat de cand a cumparat masina, de prin 2019

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu va accelera mai bine. Mai ales daca si-a batut joc de motor si vechiul proprietar, va accelera din ce in ce mai prost, indiferent de ulei.
Uleiul si filtrele noi previn defectele, nu le inlatura.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai ales daca mergi la vale, o sa accelereze mai bine. Altfel, mai degraba iti iei bicicleta... garantat accelerezi mai repede pana la 30 kmh, si fara sa fie electrica.