| ViviC a întrebat:

Am un Astra g 1.7 dti 2002 si baga foarte putin aer cald, abia se dezaburesc geamurile. Am inlocuit termostatul, iar apa nu sare de 85 de grade iar daca pornesc caldura scade undeva la 84-83. Am vazut ca celalalt proprietar a anulat racitorul de ulei. Poate si asta sa afecteze cu ceva incalzirea apei si lipsa de caldura?

Răspuns Câştigător
| aicaramba a răspuns:

Radiatorul de sub bord este infundat si nu-ti recircula apa calda prin el.
https://youtu.be/Oj8EuplFUPc

Deschizi capota si sunt 2 furtune care intra sub bord, ar trebui sa fie si tur si retur fierbinti, daca doar 1 este fierbinte, asta e cauza.

| ViviC explică (pentru aicaramba):

Multumesc pentru raspuns. Am inlocuit radiatorul de caldura si acum baga aer cald. Cel vechi nu mai avea niciun canal liber sa circule apa prin el.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Eu dezaburesc cu aerul conditionat, in 15 secunde se dezabureste cu motorul rece.