| anonim_4396 a întrebat:

Am un audi A4 B6 1.9 TDI 131 cai putere, 2002, si nu mi se ridica temperatura apei nici cum la 90 grade. In aceasta iarna, nu mi s-a ridicat peste 60 grade nici cand am mers 100 km fara oprire. Vara trecuta am fost in vacanta la 800 km departare si abia s-a ridicat la 70 grade.
Ciudat este ca acum, iarna, baga caldura fara probleme, se incalzeste imediat.
Am pus tester pe ea si nu indica nimic, sa fie termostatul problema? Masina/motorul functioneaza impecabil, cu ce ar fi putut afecta temperatura apei? ar trebui sa ma duc sa-l schimb?

Răspuns Câştigător
| Dorin93 a răspuns:

Cred ca termostatul e problema. Eu am Jetta 2006 1.9 TDI, 105 caluti, si de vreo 3 luni nu imi mai urca apa la 90. Toata lumea mi-a spus ca e termostatul, dar nu am avut timp sa merg cu ea in service.

| kevin12 a răspuns (pentru Dorin93):

Mersi pentru raspuns! Ma duc si eu saptamana viitoare sa-l schimb

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine. Decat sa se apropie de punctul de fierbere al apei.

| kevin12 a răspuns (pentru darrio2007):

Mersi pentru raspuns!

| darrio2007 a răspuns (pentru kevin12):

Pentru putin.