| valy69669 a întrebat:

Salut! Am un audi 1.9 tdi awf.
Bag 1l antigel la 2 zile.
Daca merg mai tare (agresiv) nu imi mai baga caldura.
Daca merg normal baga caldura cum trebuie.
Eu presupun ori pompa de apa ori termostat. Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibil o fisură pe circuitul de încălzire interioară. Închide de tot căldura (cam neplăcut pe vremea asta - poți "ajuta" cu o miniaerotermă electrică) și vezi dacă mai scade la fel de mult nivelul.

| Frank51 a răspuns:

Presetupa de la pompa de apă.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Poate garnitura de ghiuloasă. Dacă nu se amestecă cu uleiul, atunci poate îl arde. Dacă dă fum alb pe evacuare înseamnă că îl arde. Totuși 1L e mult, nu e exclus să ai și o pierdere pe undeva.

| valy69669 explică (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Am soft. Dpf off. Scoate fum negru alb niciodată.
Am fost la servis a zis ca nu e garnitura ca nu sunt furtunile tari nu e presiune mare.
Daca merg usor baga caldura exact cum trebuie. Are momente... dintr o data nu mai baga și apare în bord antigelul și trebuie sa completez.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru valy69669):

Se poate să se fi spart radiatorul de habitaclu, atunci ar fi o problemă pentru că trebuie să dai tot bordul jos.

| RobertMit a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa mergi la un mecanic sa se uite la masina, n-are sens sa stai dupa parerile unora de pe internet care nu ti-au vazut masina?

| valy69669 explică (pentru RobertMit):

Am zis ca poate a mai patit cineva