| CosminGK a întrebat:

Am un Audi A3 2.0tdi 140 cp euro 5, 2012. Ce ulei de motor recomandati? Multi mi-aui zis liqui moly, da nu stiu ce sa zic. Madina are 190 de mii de km. Abia ce am luat masina

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Liqui moly 5w30 top tec 4200.
Daca km sunt originali mai faci inca 500.000 fara mari batai de cap cu uleiul asta.Ca sa fii sigur ca este original il poti cumpara de la importator Limorom sau magazine mari Epiesa de exemplu.
Masina ta are filtru de particule, trebuie sa fii foarte atent la ulei.
Uleiul asta este long life poti sa-l inlocuiesti lejer la 20.000 km impreuna cu toate filtrele.
In momentul de fata ar cam fi de facut distributia.Se face la 210.000 km sau la 7 -8 ani.Cumpara originale sau snr, skf si du-te intr-un service adevarat.

| CosminGK explică (pentru Digikey):

Multumesc mult, km la masina sunt originali. Stiu, are filtru de particule, d asta am vrut sa aflu mai multe detalii pentru un ulei ok. Oricum eu le schimb mereu la 10.000 km. Multumesc frumos