| Alexandru942 a întrebat:

Salut, am un audi a4 b6 1.6 102 cai, as vrea sa-i pun cip soft pana la 120 cai.
Credeti ca afecteaza cu ceva motorul?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cum il conduci. Oricum, ti-l va afecta, pentru ca depaseste parametrii de fabrica.
Multe chipuri si remapari anuleaza sau modifica limitarea de turatie, iar asta afecteaza serios motorul in timp.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca motoru ala era facut sa duca 120 cp era softat asa din fabrica. Daca nu a fost asa softat din fabrica inseamna ca se strica daca functioneaza la 120 cp, nu l-au facut la 102 cp doar ca sa nu te distrezi tu.

| Florian20405 a răspuns:

Salut,un pic il va afecta.Nu are rost sa-ti pui chip...vinde-o ia-ti tot un audi, ca-s masini foarte bune dar un 1.9 tdi sau 1.8T.
Bafta! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| HDR10 a răspuns:

Afecteaza consumul, asta in primul rand.