| Ionut94 a întrebat:

Salut, am un DVD player auto cu care am biste "probleme" nu se aude muzica redata de pe un cd sau stick ci tocmai cand dau volumul la maxim si se aude foarte incet. La radio merge perfect se aude foarte bine, dar nu vrea sa retina posturile radio. Daca il sting si il reapind trebuiesc cautate posturile din nou... Daca este cineva care a mai intampinat asfel probleme si doreste sa-mi dea un sfat sunt recunoscator. O zi buna! happy

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Pentru a memora posturile de radio fiecare aparat de masina are 2 fire de plus. Unul de putere care se leaga prin contact, iar altul de putere mica care se leaga PERMANENT la +12 V.
(ar trebui sa fie unul mai gros, altul mai subtire. Sunt de culori diferite.
- Asa cum functioneaza acum la tine, sunt amandoua legate impreuna si prin contact la +12V. Daca e asa, le desfaci si le probezi pe rand. Nu se strica nimic, nu se arde nimic, dar ai grija sa nu faci vreun scurtcircuit.
-In privinta "volumului", daca muzica de pe CD\stick se aude bine pe alte aparate, desfa-l si verifica sa nu fie vreun fir rupt in interior. E mai bine sa te duci la un service, sau cineva care se pricepe la electronica.

| Ionut94 explică (pentru horia2012):

Merci mult pentru sfaturi! happy

| horia2012 a răspuns (pentru Ionut94):

Cu placere.