| adiadiadu1321 a întrebat:

Salut, Am un golf 4 1. 6 16valve si de ceva timp, cand apăs acceleratia la maxim im-i moare motorul in mers( tin sa mentionez că se intampla cand masina este in mișcare), se aprinde ai ECP in bord in același timp. Bujiile recent schimbate si Fișele.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Masina are delcou sau are bobina pe fiecare bujie? Daca se aprinde ECP e problema de curent, nu ajunge curent la bujii.Deci iau mai departe, bujii zici cas noi, fise noi, deci ramane bobina sau bobinele de inductie.
Eu am splata odata motorul, a intrat apa la bujii, facea ca trenu, aparuse si EPC, deci nu mai da scinteie bujiile.

In cazul tau poate ca bobina de inductie sa functioneze defectuos.Zic si eu, problema sigur este de natura electrica.

| adiadiadu1321 explică (pentru relian):

Am sa cumpar o bobina sap viitoare si te anunț