| Ionut7743 a întrebat:

Am un golf 4. Motor de 1.4 16 valve. Am făcut plinul (rezervor plin) și am mers destul de mult după cu mașina dar acul nu s-a mișcat din pozitia de "plin".
Cum ajuns la senzorul din rezervor ca mă gândesc ca de acolo e problema?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand acul arata ca e plin si pana se umple pe bune rezervorul mai intra vreo 10 litri asa ca s ar putea sa se miste acul abia dupa vreo 200km

| Ionut7743 explică (pentru suntserios):

Am înțeles. Mulumesc. Dar sa fiu sigur. Pe unde pot accesa senzorul din rezervor?

| xerxes1 a răspuns:

Probabil nu a mai vazut plinul de mult si a ramas intepenit plutitorul.
Ai acces la plutitor sub bancheta spate partea dreapta.Este cu pompa de benzina.Te sfatuiesc sa o lasi asa ca o sa-si revina.

| Ionut7743 explică (pentru xerxes1):

Folosesc mașina zilnic. Și îi fac plinul când ajung pe la jumatea rezervorului. E prima data când am pățit așa. Nu o las fără benzina niciodată

| xerxes1 a răspuns (pentru Ionut7743):

Eu ii fac plinul doar de ziua ei.
In rest merg pe Gpl.S-a intamplat ceva la plutitor dar este pericol mare de incendiu sa umbli la el.Trebuie sa fie rezervotul gol.

| VaduvaCristian a răspuns:

Ridici bancheta, și Bati cu cheia de roti sau cu ciocanul acolo lângă pompa și își revine!