| Fedeles_Cristian_1993 a întrebat:

Am un malaguti phantom f12. Si are o problema. Merge bine, dar intrerupe dupa 1-2 minute de functionare, nu se opreste, dar nu se mai accelereaza cum trebuie. Am verificat carburatorul, nu e infundat. Filtru de aer e curat. Nu stiu ce ar putea sa aiba. Va rog ajutati-ma.
Dau funda. big grin

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Verifica filtrul de benzina, posibil sa aiba impuritati.

| Fedeles_Cristian_1993 explică (pentru OldSoul):

Am sa incerc si asta. Alte pareri? Am auzit ca benzina de aici de unde-s eu contine si apa. -.- Epic ROMANIA.

| OldSoul a răspuns (pentru Fedeles_Cristian_1993):

In cazul acesta incearca sa filtrezi motorina prin ceva inainte sa o bagi in scuter, aici poate fi problema.