| Masafgdrcxdtvctv a întrebat:

Salut, am un Mitsubishi pajero sport motor 2.5 și dacă sta pe loc și motorul este pornit picura ulei de motor pe toba de eșapament, ați avea idee de ce?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifică proporția de amestec să fie corectă, cum o dă în cartea tehnică.

| Masafgdrcxdtvctv explică (pentru anonim_4396):

Si mai am o întrebare în vasul de expansiune sa făcut un fel de spuma maro și apa este murdara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Masafgdrcxdtvctv):

Scuze! Am presupus că ai motocicletă. Chestia cu amestecul nu se referă la automobil. În acest caz, cu certitudine, motorul are un grad avansat de uzură și va necesita verificarea compresiei în cilindrii; eventual RK. În vasul de expansiune nu cred că ai apă, ci lichid antigel. Culoarea maro provine de la rugina din instalație și se coroborează cu problema scurgerii uleiului pe tobă. Cel mai bine este să o bagi într-un service auto.