| ciprian1993 a întrebat:

Am un opel vectra b an 96 si am o problema de care sper sa stiti ceva. Cand am luat-o nu-mi mergea centralizata, azi dimineata am dat bateria jos pentru a o da unui prieten iar cand am pus-o la loc am inchis masina centralizata a mers. Problema este: ca pot deschide doar usa soferului restul stau inchise chiar daca ridic de cel ce blocheaza usa. Aveti ceva idei in legatura cu ce as putea face? Imi cer scuze ca am povestit atat dar sper ca ati inteles ceva

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inchiderile centralizate dupa un timp incep sa faca pe-a nebunele, numai electricienii auto pot sti ce au... La unele se uzeaza firele, la altele actuatoarele, sau chiar modulul.
Eu mi-am schimbat modulul la Octavia, ca mi se bloca in mers, dar nu am scapat de problema, probabil era de la actuatoare, sau firele pe undeva.
Varianta cea mai sigura ar fi sa cumperi alta inchidere cu totul, fara telecomanda e undeva la 50-70 lei kit-ul.