| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Salut, am un opel vectra c 1.9 diesel 2005 și nu știu dacă are sau nu filtru de particule, și as vrea sa știu dacă știți! Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A mea are, scrie in certificatul de inmatriculare si in carte.

| ????_?????_1994 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce ar trebui sa scrie, dacă are?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ????_?????_1994):

"Filtru de particule"
https://imgur.com/a/byQi8kL

| ????_?????_1994 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc frumos!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am gasit asta:

Most 1.9 CDTi engines now have a DPF and can be very problematic!, however not all versions have the DPF. The 8v and 16v engines with manual gearbox and hatchbacks they are all prety much non dpf. All vectra estate and auto gearbox variants come with a dpf. Same with auto zafiras. You have to check the vin plate for confirmation of this, When it says 1.50 it is non dpf and when it says 0.50 or 0.70 it has a dpf.
Cauta placuta unde scrie seria sasiu dupa acel 1.50 sau 0.50/0.70.