| ToReEtO a întrebat:

Salut Am un opelc corsa c si am o problema cu casetofonul masinii(cel original). Il pornesc si cand sa-l opresc nu merge. Apas pe butonul de volum si nu se stinge. Apas tuner si butonul de volum si nu merge...Va rog ajutati-ma... dau funda pentru rasp care merge

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca celalte butoane merg clar este din casetofon. Cred ca este scurtcircuitat si cand apesi nu mai intrerupe... este greu de spus dar cel mai probabil asta este. Oricum du-te la un specialist fiindca daca nu vad nu imi dau seama doar din spuse. Trebuie pus pe condensatori si pe sigurante un aparat de masura si vazut daca face masa undeva!

2 răspunsuri:
| ShocK97 a răspuns:

Pff pai cred ca ori nu face conexiune buna cu firele ori s-a stricat du-te la un specialist si intreaba-l ca nu stiu exact ce are. Funda

| ToReEtO explică:

Problema rezolvata trebuia apasat mai tareoh go on... oricum mersi de sfaturi