| Alexandru_Deian_2001 a întrebat:

Salut, am un passat b6 2.0tdi cod motor:BMP, in treapta 1, 2, 3 cand eliberez ambreiajul masina ma da in nas, daca eliberez ambreiajul foarte fin masina ajunge la 1100ture pana eliberez ambreiajul ca sa nu ma dea in nas, mulțumesc

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi suporții motor, în prima fază.
Ar putea fi multe altele, chiar și un egr blocat, dacă face întreruperile când încerci să accelerezi.

| Alexandru_Deian_2001 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Probleme cu accelerarea nu are, nici lag nu are

| Panamax a răspuns:

Cum naiba sa ajunga la 1100 de ture? Adica tu faci frana de motor?
Du-te si mai ia niste ore de condus.

| Alexandru_Deian_2001 explică (pentru Panamax):

Lasa ca nu înțelegi

| Panamax a răspuns (pentru Alexandru_Deian_2001):

Am inteles ca ai facut scoala de soferi degeaba, ca ai probleme cu plecarea de pe loc, si ca nu esti in stare sa explici ce se intampla deoarece ai permisul de cateva luni.
De ce nu ceri ajutorul cuiva care intelege mai mult decat tine sa probeze cazanul de masina sa vada daca totul este in regula?
Nu ar trebui sa fie dificil sa gasesti pe cineva.