| florinfratzika a întrebat:

Am un Peugeot 307 1.6 benzina si de la o vreme incoacea in timp ce merg, dupa o perioada de mers, imi cade servo directia. Adica nu mai am servo deloc trag de voan ca la o dacie din '89.
Si daca opresc motorul il las 1 min si pornesc isi revine servo directia la loc. Apropo de la o vreme de cand se intampla asta cateodat se aude si pompa de servo cred se aude un sunet ciudat in partea dreapta din fata.

Stiti care ar putea fi motivul pentru care se tot blocheaza si ce remedii ar fi?

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Pompa servo s-ar putea sa fie pe duca, sa nu faca presiune cata trebuie, sau sa aiba scurgeri pe undeva! un mecanic ti-ar putea da un verdict rapid cand o vede! bafta!

| 0rlando a răspuns:

Nu mai are etanșeitate și iese uleiul pe lângă garnituri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul si pompa de sevo le-ai verificat?thinking Pompa sigur nu e uzata?

| Bull4ever a răspuns:

Mda e pe duca pompa ta de servo nu ai ce face trebuie sa o schimbi...

| mitza1990 a răspuns:

Pompa si verifica si tu uleiul. cel mai bine du-o la un service nu e de joaca

| Lucian_Tugui_1993 a răspuns:

Incearca in urmatoarea ordine. 1. verifica uleiul de servo 2. pompa de servo. 3 sa nu ai erori in calculatorul de bord la peugeot am inteles ca se dezactiveaza servo la anumite erori.