| MuchMore a întrebat:

Am un Renault Megane 2 coupe, 1.5 dci si sunt curios de unde pot activa/dezactiva ESP-ul, asta daca are vreun buton pe undeva

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu se activeaza automat la peste 40 km/h.

| MuchMore explică (pentru darrio2007):

Nu se activeaza, ca tot imi intoarce fundul in sensuri cand ma joc cu frana de mana laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru MuchMore):

Hai ca esti candriu. E normal sa iti intoarca fundul cand te joci cu frana de mana. Intrebarea ta este irelevanta. Hai, pa!

| Niklauss a răspuns:

Am citit undeva ca ai o functie de dezactivare in spate la volan.

Sper ca te-am ajutat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Niklauss):

Pe cine sa ajuti? Nu vezi ca asta foloseste frana de mana in curbe si se crede in filmele americane. Pentru mine este irelevanta intrebarea.

| MuchMore explică (pentru darrio2007):

Ce ai omu'? laughing
Am zis de frana de mana in curbe doar asa, dar intrebarea era pentru derapajele necontrolate cand e polei pe drumurile noastre neintretinute. Cum interpreteaza unii.

| darrio2007 a răspuns (pentru MuchMore):

Nu am nimic omu! Daca vrei un raspuns serios fii si tu serios. Asa iei tu curbele pe soselele noastre neantretinute? Parca ai fi singur pe sosea. Sunt destui sclerozati pe sosele care provoaca accidente. Nu le ingrosa randurile.

| MuchMore explică (pentru darrio2007):

Nu iau curbele asa tare, dar avand in vedere ca e iarna si mai si ninge si cobori serpentinele de la Cavnic (daca ai auzit), fara ABS sau ESP e nasol

| darrio2007 a răspuns (pentru MuchMore):

Normal ca am auzit de Cavnic. Folosesti frana de motor(daca ai auzit).