| mysterioR a întrebat:

Salut, am voie sa las oglinda din dreapta in jos in timpul examenului categoria B cand bag masina pe un pod cu spatele ca sa nu lovesc bordura cu roata?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai primul lucru pe care ar trebui sa il faci cand te urci in masina e sa iti ajustezi oglinzile, scaunul, centura etc. Deci da, cred ca poti ajusta si mai tarziu, atata timp cand nu o faci in timpul deplasarii...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oglinda dreapta iti trebuie si pentru a schimba banda. S-ar putea sa te incurce asa, data in jos.
Politistul nu cred ca te poate depuncta pentru pozitia oglinzilor.

| Holiday a răspuns:

E interzis mersul inapoi pe pod.