| Anonim420420 a întrebat:

La scoala de soferi instructorul mi-a spus sa fac la examen mersul inapoi uitandu-ma in oglinda dreapta la bordura si in cea de sus la masinile din spate. Pe internet am gasit ca nu ai voie decat sa pui mana pe spatar. Am voie la examen cum m-a invatat instructorul?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Lasa internetul. Fa ce spune instructorul.

6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca ai voie cum ti-a spus instructorul. Ia gandeste-te cum ai efectua aceasta manevra daca ai conduce o dubita care nu are geamuri laterale decat in fata si nu are geam nici in spate. Folosind oglinzile laterale, nu? Iar mersul cu spatele cu un astfel de vehicul e legal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica intrebi daca ai voie sa te uiti in oglinda?

| adryang78 a răspuns:

Mâna pe spătar, altfel poți fi depunctat.

| Holiday a răspuns (pentru adryang78):

Nu este adevarat acest lucru, nu esti depunctat. De altfel la parcarea laterala, cand la fel, executi mersul inapoi, de ce o faci doar din oglinzi, fara sa te intorci?

| adryang78 a răspuns (pentru Holiday):

Soția mea a dat examenul anul trecut, a avut exact dilema asta. A luat examenul, dar a fost depunctată fiindcă a vrut să facă parcarea laterală cu spatele doar din oglinzi.

| FrateleAndrei a răspuns:

Instructorul meu m-a invatat ca al tau, uitandu-te doar in oglinzi.
A zis ca nu se mai accepta cu mana pe spatar si mana pe volan la ora 12.