| justme1995 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca se poate cumva sa pot incepe scoala de soferi la 17 ani si 5 luni. Din ce am auzit eu, se poate incepe de la 17 ani, asta depinde de instructor, daca te accepta. As vrea sa aflu raspunsul unuia care chiar stie sigur 100%. Si da, normal e la 17 ani si 9 luni, da intrebarea e daca se poate mai devreme.

Răspuns Câştigător
| TheVampireDiaries01 a răspuns:

rolling on the floor)) "cu 2 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani(adica 17 ani si 9 luni)" tie ti se pare ca diferenta 18ani-17ani si 9 luni= 2luni? laughing))
12luni (cat are un an) - 2luni (Cat ai zis tu) = 10 luniwaiting
off matematica asta.
Si da, "Poti sa te apuci doar cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani (adica 17 ani si 9 lunii), este trecuta clar in Codul Rutier!" e sigur happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai devreme nu se poate doar la 17 ani si 9 luni minim.

| justme1995 explică (pentru mgtow):

Tu stii raspunsul din sursa sigura? sau la fel ca mine, din auzite?

| mgtow a răspuns (pentru justme1995):

La stiri au zis asta anul trecut.

| TheVampireDiaries01 a răspuns:

Nu se poate mai devreme. happy
M-am interesat peste tot, si eu vream sa incep mai devreme. Nu se poate.

| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Poti sa te apuci doar cu 2 lunii inainte de implinirea varstei de 18 ani (adica 17 ani si 9 lunii), este trecuta clar in Codul Rutier!

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru Pintoiu_Raresh_1993):

rolling on the floor)) "cu 2 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani(adica 17 ani si 9 luni)" tie ti se pare ca diferenta 18ani-17ani si 9 luni= 2luni? laughing))
12luni (cat are un an) - 2luni (Cat ai zis tu) = 10 luniwaiting
off matematica asta.
Si da, "Poti sa te apuci doar cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani (adica 17 ani si 9 lunii), este trecuta clar in Codul Rutier!" e sigur happy