| PopescuEduard a întrebat:

Salut, astăzi din neatenția mea, am zgâriat masina unei persoane in parcare. Am vorbit cu deținătorul mașinii si am rezolvat o amiabilă. Doresc sa stiu daca trebuie sa mai fac ceva in continuare si daca da ce.
Ambele mașini au fost doar zgariate, tabla nu a fost deloc îndoită.
Este prima oară când pățesc așa ceva si sunt putin pierdut.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie s-o depui, masina ta o repari singur, pe cheltuiala ta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ati incheiat actul de constatare amiabila nu mai trebuie sa faci nimic, doar sa-ti acoperi zgarietura de pe masina ta.

| PopescuEduard explică (pentru Ioandelasal):

Si cu copia mea dupa constatarea amiabila trebuie sa o depun la compania de asigurari?

| Ioandelasal a răspuns (pentru PopescuEduard):

Nu este nevoie s-o depui, masina ta o repari singur, pe cheltuiala ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ați completat amiabila trebuie sa faceți o programare la asigurător sa încheiați actele și cam atat