| M1989 a întrebat:

Azi de dimineata am avut un mic incident, am lovit cu spatele o masina parcata. Am lasat nr in parbriz dupa 2 ore am fost sunat, ne-am inteles la o amiabila. Intrebarea este daca am 3 masini pe numele meu RCA-ul va fi afectat si la cele 2 masini? Multumesc

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La obiect: da.

Răspuns utilizator avertizat
| CerCopiTec a răspuns:

Mai bine ii platesti cash reparatia la masina, ma gandesc ca nu e atat de grav si te incadrezi undeva la 500-1000Ron

| suntserios a răspuns (pentru CerCopiTec):

Pai si atunci de ce spanac mai platim asigurari? Eu din 1000 ron platesc asigurarea 2 ani, de ce sa ii mai dai aiurea?

| CerCopiTec a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca urmatoarea asigurare o sa iti fie mai scumpa, aia vad ca le- ai facut paguba, si or sa vrea sa isi recupereze banii, acum iti faci si tu niste calcule si faci cum iesi mai ieftin

| suntserios a răspuns (pentru CerCopiTec):

E total ilogic pentru o creștere de 10 20% la RCA sa mai scoți din buzunar inca odată prețul asigurării. Ca sa nu mai zic ca nu ești acoperit legal