| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,cam care ar fi capacitatea cilindrica maxima a unui motor la un suv pentru a scoate un consum mediu sub 7l/100 km?

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

In oras cred ca numai Dusterul pe motorina ia atat. Dar bine, nu e suv in adevaratul sens al cuvântului.

| 0rlando a răspuns:

Maxim 2000, diesel și condus băbește.

| timisoara a răspuns:

Depinde pe unde mergi. Eu zic ca pana in 2000.

| horia2012 a răspuns:

2500 cc.

| Maxim96 a răspuns:

3500cm3

| Braunion a răspuns:

Ai uitat sa precizezi unde... In oras sau in afara? In oras Dacia Duster (care nu e la fel de grea ca un SUV normal) consuma 7l/100km cu motor 1.5 DCI. Deci maxim 1.5 (ceea ce este foarte putin pentru un SUV)

| razvanadriann a răspuns:

Hm, Maxim 3000cc cred.